تفاوت هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها در مشهد چیست؟

قبل از آغاز سفر معمولا باید برای اسکان و مدت اسکان برنامه ریزی درستی انجام داد تا به هنگام رسیدن به مقصد با سردرگمی روبرو نشد. تهیه محل اقامت از اساسی ترین کار هایی است که قبل از سفر باید انجام داد. مشهد مقدس دارای هتل‌های لوکس و مجلل فراوان و هتل آپارتمان‌های شیک و تمیزی هستند که سفری امن و راحت را برای مسافران عزیز به ارمغان می‌آورد.

توجه داشته باشید که اگر قصد سفر به مشهد را در ایام تعطیل یا مناسبت‌های مذهبی دارید حتما باید قبل از حرکت در یکی از هتل‌ها یا هتل آپارتمان‌ها جا رزرو کنید، زیرا در این زمان اوج ترافیک جمعیتی مشهد است که ممکن است با رسیدن به مشهد اتاقی برای استراحت پیدا نکنید.

برای اینکه هتل آپارتمان یا هتل انتخاب کنید باید برخی از امکانات موجود در این دو مکان را به خوبی بدانید و تفاوت آن را بشناسید تا به درستی محل اقامت مناسبی برای خود و همسفران خود انتخاب کنید تا سفری خوب و راحت داشته باشید.

 

ویژگی هتل آپارتمان‌های مشهد

هتل آپارتمان‌ها در واقع به جای اتاق، سویتی کاملا مبله در اختیار مسافران قرار می‌دهد که امکان آشپزی کردن را در داخل اتاق دارد. مدت زمان اقامت در هتل آپارتمان از چند روز تا چند ماه است. اگر امکانات یک هتل کاهش یابد آن گاه تبدیل به هتل آپارتمان می‌شود. هتل آپارتمان‌ها دارای انعطاف پذیری بالایی بوده و انواع بسیار متفاوتی دارند.

 

ویژگی هتل‌های مشهد

هتل‌ها ساختمان‌های لوکس و مدرنی هستند که در کنار اتاقی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند امکانات جانبی نیز دارند. تمامی هتل‌ها بر اساس خدماتی که به مسافران ارائه می‌کنند طبق استاندارد هتل داری درجه بندی شده و به همان میزان هتل‌ها رتبه بندی می‌شوند. تمامی هتل‌ها از یک ستاره تا هفت ستاره تعریف می‌شوند و بر اساس همین ستاره‌ها و رتبه بندی‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند.

اولین هتل در ایران، گراند هتل بود که بعد از احداث راه آهن و توسعه وسایل ارتباطی به منظور جذب طبقه شهری ساخته شد. که از روش پذیرایی هتل داری اروپایی بهره گرفته بود.

امروزه برخی از هتل‌ها به دلیل طراحی زیبای داخلی به جاذبه‌های گردشگری تبدیل شده اند. که برای برخی از مردم اقامت در این هتل‌ها تبدیل به آرزو شده است.

 

بسیاری از عموم مردم تصور می‌کنند که سطح کیفیت هتل آپارتمان‌ها خیلی پایین‌تر از هتل هاست. اما باید خاطر نشان کنیم که این یک تصور غلط است. مشهد دارای بیشترین و با کیفیت ترین هتل‌ها و هتل آپارتمان‌ها در سطح کشور است که در زیر به برخی از عمده تفاوت‌های آن می‌پردازیم.

 

تفاوت عمده در هتل‌ها و هتل آپارتمان ها

اولین تفاوت عمده ای که به چشم می‌خورد ابعاد اتاقی است که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. درهتل تنها یک اتاق شامل سرویس خواب و سرویس بهداشتی است، در هتل آپارتمان اتاقی که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد شامل اتاق خواب، فضای حال، سرویس بهداشتی و آشپزخانه است که امکان آشپزی را در آن را دارید ولی در هتل امکان آشپزی وجود ندارد.

برای آن دسته از خانواده‌های پر جمعیت با افرادی که با هم همسفر شده اند و می‌خواهند در کنار همدیگر باشند هتل آپارتمان گزینه مناسب تری است.

دومین تفاوتی که به چشم می‌خورد در نوع و نحوه ارائه خدمات آن هاست. در هتل‌ها بر اساس نوع خدمات ارائه شده به آن‌ها ستاره داده می‌شود. از جمله خدماتی که در هتل‌ها باید ارائه شود، روم سرویس ، کافی شاپ، لابی، استخر، ماساژف بل من، مجموعه ورزشی، فروشگاه و قرفه، اینترنت و … است. هرچقدر میزان امکانات جانبی هتل‌ها بیشتر باشد ستاره دریافتی آن‌ها بیشتر می‌شود که یک هتل مجهز و با کیفیت و لوکس دارای هفت ستاره کامل است.

اما هتل آپارتمان‌ها لزومی به ارائه همچین خدماتی نیستند به هم دلیل هتل آپارتمان‌ها هیچ ستاره ای ندارند و اگر هتل آپارتمانی برخی از این خدمات را داشته باشد به منظور ارائه خدمات بیشتر به مسافران است.

توجه داشته باشید که در هتل‌ها هرچه خدمات بیشتری ارائه دهند بر قیمت اقامت آن‌ها هم افزایش پیدا می‌کند.

سومین دلیل در نوع مساحت و سازه ساختمان هاست. معمولا هتل‌ها دارای پارکینگ، رستوران، فضای بزرگ لابی، نمای لوکس هستند و همچنین محل قرار گیری هتل‌ها در بهترین نقاط شهر قرار دارد. در صورتی که در هتل آپارتمان‌ها ممکن است پارکینگ یا حتی رستوران نیز نداشته باشد.

برای انتخاب محل اقامت خود در مشهد کافی است معیارهای انتخاب و بودجه خود را بررسی نمایید و سپس یکی از اتاق‌های هتل آپارتمان یا هتل‌های مشهد را انتخاب کنید.