بهترین راه سفر به مشهد با ماشین از تهران

یکی از گزینه‌های مهم برای سفر شهر مشهد است. مشهد جزو شهرهای زیارتی و سیاحتی است که مورد توجه گردشگران و زائران زیادی قرار دارد. راه های ارتباطی زمینی و هوایی از تهران به مشهد وجود دارد، که این امر دست مسافران را برای انتخاب نحوه سفر خود بازتر کرده است.

ساکنین تهران که سفر به مشهد را برای تعطیلات خود انتخاب کرده‌اند. با استفاده از وسایل حمل و نقل هوایی و زمینی می توانند تهران را به مقصد مشهد ترک کنند.

سریع‌ترین راه ممکن برای رسیدن به مشهد سفر با هواپیما است. یک ساعت و نیم طول می‌کشد تا هواپیما تهران را به مقصد مشهد ترک کند. معمولا بیشتر افرادی که تنها به مقصد زیارت یک روزه به مشهد مشرف می شوند و هزینه های بلیط هواپیما برایشان اهمیت ندارد، از این طریق استفاده می کنند.

قطار و اتوبوس های مسافربری از حمل و نقل های زمینی هستند که نسبت به هواپیما ارزان‌تر می باشند، اما زمان طولانی‌تری طول می‌کشد تا به مشهد برسند. از مزیت‌های سفر زمینی، لذت بردن از مناظر طبیعی جاده است.

 

سفر به مشهد با ماشین از تهران

علاوه بر قطار، اتوبوس و هواپیما از وسلیه شخصی خود برای مسافرت به مشهد نیز می‌توانید استفاده کنید. زمانی که با ماشین از تهران به مشهد سفر می‌کنید، آزادی عمل بیشتری در انتخاب مسیر و میزان توقف در جاده را دارید. اگر با وسایل نقلیه عمومی سفر کنید نمی‌توانید در بین راه تقاضای توقف داشته باشید مگر برای صرف شام یا ناهار به شرطی که با اتوبوس مسافربری سفر کنید، توجه کنید که زمان توقف برای وعده غذایی نیز زمان مشخصی دارد و بنا به سلیقه مسافران نیست.

 

مزایای سفر به مشهد با ماشین از تهران

 

انتخاب جاده: ساکنین تهران که قصد سفر به مشهد را دارند از دو جاده می توانند سفر خود را آغاز کنند. جاده سمنان و جاده شمال. جاده سمنان نسبت به جاده شمال کوتاه‌تر است اما کویری بودن جاده موجب خستگی راننده می‌شود. همچنین اگر در فصول گرم سال از این جاده عبور کنید گرمای شدید کویری را حس خواهید کرد. برای دوستداران کویر عبور از این جاده خالی از لطف نیست زیرا چشم انداز طبیعت بکر کویری بسیار زیباست.

جاده شمال با  وجود طولانی تر بودن اما طبیعت بکر جنگلی دارد که خستگی زیادی برای راننده و سرنشینان به وجود نخواهد آورد. در طی این مسیر می توانید هر جه که بخواهید توقف کنید و از مناظر طبیعی شمال لذت ببرید. استفاده از این جاده حدود 5 ساعت رسیدن شما به مقصد را به تعویق می اندازد. اما اگر از این جاده استفاده کنید می‌توانید به راحتی به دریا دسترسی داشته باشید.

عبور از جاده شمال برای آن دسته از افرادی که زمان بیشتری برای سفر دارند مناسب‌تر است. زیرا علاوه بر مسیر طولانی وجود دریا، مناظر جنگلی و آبادی های نزدیک به هم شما را وادار می کند تا در طول مسیر توقف های بسیاری برای لذت بردن از طبیعت داشته باشید.

کاهش هزینه ها: سفر با ماشین شخصی برای خوانواده‌های پر جمعیت بسیار ارزان تر و راحت تر است زیرا تنها هزینه بنزین را متحمل می شوند. در صورتی که اگر بخواهند با وسیله نقلیه عمومی سفر کنند باید هر نفر هزینه بلیط رفت و برگشت را پرداخت کند که بیشتر از هزینه بنزین می‌شود.

آزادی عمل بیشتر: اگر هر یک از دو مسیر مشخص شده را به عنوان مسیر اصلی خود انتخاب کردید نباید از جاذبه های گردشگری بین راه نیز قافل شوید. جاده شمال علاوه سرسبزی و دریا از مناطق تاریخی و جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است که می‌توانید قبل از رسیدن به مشهد از آن مناطق نیز دیدن کنید.

در جاده سمنان نیز مناطق تاریخی و کاروانسراهای معروفی وجود دارد که دیدن آن ها خالی از لطف نیست. شهر نیشابور از پر جاذبه ترین و خوش آب و هوا ترین شهر‌های نزدیک به مشهد است که ثبت بین المللی شده که بزرگانی چون خیام و عطار در این شهر آرمیده اند.

 

موارد ضروری در مسافرت با ماشین شخصی

 

زمانی که با ماشین شخصی سفر می کنید به دلیل طولانی بودن مسیر توقف‌های متعددی خواهید داشت به همین منظور برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناخوشایند بهتر است لوازم ایمنی و مورد نیاز خود و ماشین شخصی تان را بردارید. از جمله لوازم مورد نیاز: مواد خوراکی، آب معدنی، چای، پتو، لوازم یدکی خودرو، روغن ترمز، لاستیک اضافه، زیر انداز، چادر، زنجیر چرخ، جعبه کمک های اولیه و … .

 

برای داشتن سفری ایمن و مطئمن باید تمامی قسمت های ماشین را بررسی و چک کنید و در صورت لزوم به یک تعمیرگاه نشان دهید تا با اطمینان بیشتری سفر خود را آغاز کنید.